| 

Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Aktualności
2018-05-11
Potyczki małego Czytelnika w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku


W piękny, majowy dzień do Biblioteki Publicznej w Lesku zawitały dzieci z klas I-III ze szkół w miejscowościach Lesko, Olszanica, Myczków oraz Uherce Mineralne. Wzięły one udział w finale konkursu Potyczki małego Czytelnika, organizowanego już po raz trzeci. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy miał miejsce w macierzystych szkołach, gdzie wyłoniono zwycięzców, z których następnie utworzono trzy lub czteroosobowe drużyny.
Wszystkie dzieci przebrały się za bohaterów konkursowych lektur. Tym razem wybranymi książkami były „Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej, „Rogaś z Doliny Roztoki” M. Kownackiej oraz „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy. Zaroiło się od panów Kleksów (każdy wyobrażał go sobie inaczej), byli także inni bohaterowie tej książki: śpiąca królewna, dziewczynka z zapałkami, Adaś Niezgódka, uczony szpak Mateusz, wilki. Swą obecnością zaszczycił też Szewczyk Dratewka niosąc sakiewkę na kiju, przybył z czarownicą oraz panną z wieży. Nie mogło też zabraknąć bohaterów lasu czyli koziołków, drwala, gajowego.

 


Wspólna zabawa polegała na sprawdzeniu znajomości treści bajek poprzez różne pytania wkomponowane w zabawy. Największą trudność sprawiło dzieciom odgadnięcie tropów sarny, tylko jednej drużynie się to udało. Ale i dorośli mieliby trudność z odpowiedzią. Emocje nieraz sięgały zenitu, ale widać było, że dzieci się dobrze bawią i są doskonale przygotowane.
Komisja konkursowa w osobach Zofii Przygórzewskiej – długoletniej dyrektorki przedszkola i Bożeny Pyznarskiej – dyrektorki biblioteki stwierdziła, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami.
Dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za doskonałe przygotowanie i życzymy, aby książka towarzyszyła im na każdym kroku!


                              tekst:  J. Sąsiadek

 

 

Opublikował: Kuba  
 
newsletter
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informację z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy
Odwiedziło nas
Łącznie14366622 osób
W 2018 roku1709596 osób
W Maju 404379 osób
Dzisiaj11253 osób
Starostwo Powiatowe w Lesku ul. Rynek 1 38-600 Lesko tel. 013 469 7124 | e-mail poczta@powiat-leski.pl
copyright © 2007 Starostwo Powiatowe Lesko created by iNetServis