| 

Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Aktualności
2018-02-06
Festiwal Kolęd i Pastorałek „Bieszczadzkie kolędowanie” Wołkowyja 2018


W niedzielę 21 stycznia 2018 roku, w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Wołkowyi odbył się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Bieszczadzkie kolędowanie”. Organizowany jest on przez Parafię Rzymsko-Katolicką w Wołkowyi oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku. Festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku zgłasza się coraz więcej uczestników. W tym roku udział wzięło 34 uczestników (soliści oraz zespoły), w sumie około 200 osób.


Festiwal rozpoczęła Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Adama Chrząszcza. Po niej rozpoczęły się przesłuchania wszystkich zgłoszonych uczestników. Przed rozpoczęciem śpiewania wspomniano śp. Alicję Leicht – dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Baligrodzie, która zmarła pod koniec 2017 r., a która wielokrotnie wraz z podopiecznymi brała udział w kolejnych edycjach Festiwalu. Jury w składzie: ks. Tomasz Latoszek – proboszcz z Berezki, p. Katarzyna Zielińska-Onyszko – wicewójt Gminy Solina, p. Lilla Różycka – nauczyciel muzyki, p. Janusz Opar – organista i członek kapeli „Siwy Jan” oraz p. Wioletta Wyka – członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Wołkowyi miało niełatwą sprawę, aby ocenić występy uczestników, ze względu na bardzo zróżnicowany poziom wykonawczy.
W sprawne przeprowadzenie Festiwalu włączyli się członkowie POAK Wołkowyja: p. Halina Mrzygłód jako konferansjer, p. Bożena Wisła (prezes Oddziału) i p. Małgorzata Adamko pomagające w recepcji oraz p. Wioletta Wyka jako członek jury.
Nagrodę Grand Prix Festiwalu (keyboard) otrzymał Kamil Opar z Baligrodu. Natomiast nagrodę publiczności ufundowaną (jak co roku) przez Państwo Agatę i Mariusza Siuciaków zdobyła Izabela Pasławska z Bukowca.
Posiłki dla wykonawców zostały ufundowane przez ośrodek ,,Rancho’’ Państwa Danuty i Mieczysława Wojtanowskich, zaś nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku oraz przez Parafię w Wołkowyi. Tegoroczny Festiwal ,,Bieszczadzkie Kolędowanie‘’ prowadzili Ks. Adam Chrząszcz i Pani Halina Mrzygłód.

Tekst: Ksiądz Proboszcz Adam Chrząszcz

Opublikował: Kuba  
 
newsletter
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informację z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy
Odwiedziło nas
Łącznie14366722 osób
W 2018 roku1709696 osób
W Maju 404479 osób
Dzisiaj11353 osób
Starostwo Powiatowe w Lesku ul. Rynek 1 38-600 Lesko tel. 013 469 7124 | e-mail poczta@powiat-leski.pl
copyright © 2007 Starostwo Powiatowe Lesko created by iNetServis