| 

Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Aktualności
2017-06-05
W obronie życia poczętego

13 maja w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Lesku miał miejsce kurs dla wolontariuszy pro-life. Spotkanie poprowadził Adam Kulpiński z Fundacji Pro - prawo do życia.

Obrona życia poczętego to w dzisiejszych czasach walka o podstawowe wartości. Przesłanie często nie rozumiane, rozmywane przez nieprzychylne ideologie i grupy nacisku. Organizacje takie jak Fundacja bronią niezbywalnego prawa każdej istoty ludzkiej, prawa do życia od poczęcia.

Kurs miał charakter dwojaki. Z jednej strony pokazywał nagą prawdę o aborcji. Wstrząsające obrazy mordowanych dzieci poruszały wszystkich obecnych. I tak jak uczestnicy założyli na początku pozwoliły zbliżyć się do prawdy o wartości życia. A z drugiej strony uczył jak tę prawdę nieść i przekazywać. Jakimi sposobami pomagać nienarodzonym i ludziom, których przemysł aborcyjny odwiódł od prawdy.

 

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i to zarówno ludzi młodych jak i dojrzałych. Zgromadziło blisko 30 osób. Niewkluczone, że zorganizowany zostanie jeszcze jeden termin gdyż chętnych było znacznie więcej.

Szkolenie miało dynamiczny i praktyczny charakter. Uczestnicy uczyli się jak organizować działania edukacyjne, informacyjne i uświadamiające dla społeczeństwa; jak aktywnie angażować się w obronę życia. Uwrażliwienie na wartość życia, skupienie na naturalnych i podstawowych zasadach moralnych stanowiły klucz do zrozumienia trudnego tematu aborcji i ochrony życia poczętego. Podnoszono także tematy skomplikowane i niejednoznaczne - dotyczące sytuacji wyjątkowych, jak choćby zagrożenia życia matki i dziecka. Prowadzący - Adam Kulpiński z Fundacji Pro - prawo do życia - rzetelnie, w oparciu o głęboką wiedzę przekazywał argumenty za ochroną życia starając się rozwiewać wątpliwości.

Dodatkowym atutem spotkania było zaangażowanie doktora Janusza Ciółkowskiego, który rzucił światło na zagadnienia zgodnie z wykładnią medycyny, a także z perspektywy lekarza katolickiego. W swojej wypowiedzi skierował słowa do młodzieży, poruszał temat wczesnoporonnej pigułki EllaOne, ale także zaproponował nowe kierunki w jakich powinna iść Fundacja Pro - prawo do życia.

Mamy nadzieję, że na owoce tego spotkania nie trzeba będzie długo czekać.

 

Opublikował: admin  
 
newsletter
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informację z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres mailowy
Odwiedziło nas
Łącznie14366785 osób
W 2018 roku1709759 osób
W Maju 404542 osób
Dzisiaj11416 osób
Starostwo Powiatowe w Lesku ul. Rynek 1 38-600 Lesko tel. 013 469 7124 | e-mail poczta@powiat-leski.pl
copyright © 2007 Starostwo Powiatowe Lesko created by iNetServis